Zajímavosti

Nejsou to ale zdaleka jen dobrá vína, která lákají návštěvníky do této oblasti. Moravské Slovácko je známé množstvím cyklostezek, kulturních památek i volnočasových atrakcí, příznivým klimatem a vyhlášenou pohostinností místních obyvatel. A taková charakteristika přímo vybízí ke strávení víkendu či dovolené.

Hotel VINOHRAD je tím pravým útočištěm, jestliže se chystáte příjemně záživně zkombinovat pasivní a aktivní odpočinek. Nachází se v samém centru dění – ať už se odtud vydáte na kteroukoliv světovou stranu, můžete s jistotou očekávat, že natrefíte na nějakou zajímavost.

Zde nabízíme pro inspiraci ty nejatraktivnější:

BAŤŮV KANÁL (Sudoměřice - výklopník – 15 km, zajišťujeme objednávku lodí)

www.batacanal.cz

Tato turistická vodní cesta nabízí spoustu možností plavby a vodní turistiky. Můžete si vypůjčit malý motorový člun pro 4 – 12 osob, který si budete řídit sami a plout svou cestou dle svých představ nebo si vybrat některou výletní plavbu na velké lodi v rámci pravidelné lodní linky.

MORAVSKÉ VINAŘSKÉ CYKLOSTEZKY (zajišťujeme trasy s ochutnávkou vína po vinařských lokalitách)

www.cyklotoulky.cz

Vydejte se úrodným moravským krajem na kole a poznejte jeho krásy a pamětihodnosti, sklípky a vinice od Znojma přes Mikulov, Pavlov, Dolní Věstonice, Kobylí, Čejkovice, Mutěnice, Kyjov, Buchlovice, Velehrad až po Uherské Hradiště.

ZÁMEK MILOTICE (Milotice – 1 km )

www.zamekmilotice.cz

Státní zámek Milotice bývá nazýván perlou jihovýchodní Moravy. Jedná se o unikátně zachovaný komplex barokních staveb a zahradní architektury. Za vidění stojí – ať už budete chtít nahlédnete do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang nebo se jen projít okrasnou zahradou ve francouzském stylu.

SVATEBNÍ A ROMANTICKÉ PROJÍŽĎKY KOŇSKÝM SPŘEŽENÍM

Projížďka po okolí, mezi vinohrady a ovocnými sady.

BAŤOVA ŽELEZNICE (Ratíškovice – 5 km)

www.ratiskovka.com

Máte jedinečnou možnost projet se na šlapací drezíně po části staré Baťovy železniční dráhy, která v minulosti sloužila k přepravě uhlí z dolů Tomáš a 1. Máje do výklopníku v Sudoměřicích, odkud uhlí putovalo po Baťově kanálu do Otrokovic. Trasa pro drezíny je dlouhá 3 km a propojuje dvě vinařské stezky – Podluží a Moravskou vinnou.

ZOO HODONÍN (Hodonín – 13 km)

www.zoo-hodonin.cz

ZOO HODONÍN (v prvotní minimalistické podobě) byla založena roku 1976, postupem let se však mnohonásobně rozrostla. Nyní se rozkládá na sedmi a půl hektaru lesní rovinné plochy. Díky tomu Vás čeká příjemná nenáročná procházka, při níž můžete potkat na pět set osmdesát zvířat ve sto sedmdesáti třech druzích.

SKANZEN STRÁŽNICE (Strážnice – 19 km)

www.skanzen.nulk.cz

Skanzen ve Strážnici, to je muzeum v přírodě, kde je od roku 1981 návštěvníkům zpřístupněno 64 objektů v duchu moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodních staveb, vinohradnických staveb a lučního hospodářství. Muzeum je ukázkou lidového stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka – bude pro Vás příjemným zdrojem poznání, zábavy i relaxace.

HRAD BUCHLOV (Buchlovice – 35 km)

www.hrad-buchlov.cz

Hrad Buchlov je jedním z nejstarších zachovalých, nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Tato funkční ochranná pevnost má sice dosti strohou architekturu, přesto disponuje zajímavými prohlídkovými trasami a bohatým kulturním mobiliářem. V elektronické anketě hrad letos obsadil první místo jako Nejkrásnější památka ČR. Vy jej máte možnost obdivovat na dálku z hotelu VINOHRAD nebo si jej zajet prohlídnout zblízka a užít si výhledu z hradu na hotel.

ZÁMEK BUCHLOVICE (Buchlovice – 30 km)

www.zamek-buchlovice.cz

Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Vyniká kvalitou architektury, rozsáhlými sbírkami i proslulými majiteli a je proto místem, jehož význam daleko přesahuje hranice českých zemí. Zcela mimořádná je také barokní zahrada a rozsáhlý anglický park, řazený mezi nejkrásnější historické zahrady v České republice. Milovníky květeny ohromí unikátní sbírka fuchsií a obzvláště děti malá zoologická zahrada.

CHKO BÍLÉ KARPATY

www.bilekarpaty.cz

Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty se rozkládá na území Zlínského a Jihomoravského kraje, okresů Uherské Hradiště, Zlín a Hodonín na celkové výměře 71 500 ha. Chráněnou krajinnou oblastí byla vyhlášena v roce 1980.

VĚTRNÝ MLÝN KUŽELOV (37 km)

www.technickemuseum.cz

Nachází se na nezalesněném hřbetu Bílých Karpat jihovýchodně nad obcí Kuželov a je jedním z mála dodnes zachovalých větrných mlýnů. Větrný mlýn v Kuželově je představitelem tzv. holandského typu větrného mlýna. Byl postaven pravděpodobně v roce 1842 a více než sto let sloužil zemědělcům z Kuželova, Hrubé Vrbky a dalších vesnic.

KOUPALIŠTĚ A BAZÉNY

Koupaliště v Dubňanech (8 km) – nabízí velký bazén 50 m, menší bazén pro neplavce 20 m, tobogán, skluzavku, hřiště na volejbal, stolní tenis a travnatou odpočinkovou plochu.

Letní koupaliště v Hodoníně (13 km) – nabízí víceúčelový bazén, členěný na plavecký bazén se skokanskou částí a rekreační bazén s vodními atrakcemi, jako jsou např. vlnobití, šplhací síť, duha a perlička. Dominantou bazénu je tobogán a třídráhová skluzavka. Rekreační bazén je koncipován jako bazén regenerační a nabízí nejrůznější vodní atrakce jako jsou divoká řeka, chrliče vody, dnové perličky, sedací bójky, vodní hřib, vodní ježek, masážní trysky, hadí skluzavka zajíčková skluzavka apod.

Koupaliště Kyjov (7 km) – nabízí velký 50 m bazén se skokanskými prkny a malý bazén s 10 m skluzavkou. Ke sportovnímu vyžití můžete využít hřiště na beach volejbal a stolní tenis.

Krytý bazén Ratíškovice (5 km) – rozměry: 25 m x 10 m, hloubka: 1,2 m - 1,7 m

Krytý bazén Hodonín (13 km) – nabízí koupání ve dvou bazénech. Větší o rozměrech 25 m x 12,5 m je svou hloubkou 1,5 m – 1,9 m určený pro plavce, menší o maximální hloubce 80 cm a o rozměrech 12,5 m x 8 m je určen zejména pro děti. Jako doplňkové služby jsou k dispozici finská a parní sauna, masérna, posilovna se soláriem a denní bufet.

Koupaliště biotop Bohuslavice (13 km) – nachází se v místě bývalého umělého koupaliště v Bohuslavicích u Kyjova a sousedí se zvláště chráněným územím Bohuslavické stráně. Jeho základem je vyvážený přírodní systém, který využívá biologické funkce rostlin k přirozenému čištění vody bez přidání chemických a desinfekčních přípravků. Biotop sestává z koupací vodní plochy o rozměrech 25 m x 20 m, dětského brouzdaliště o rozměrech 6,6 m x 7 m a laguny ve tvaru potoka.

Aquapark Uherské Hradiště (37 km) – nabízí příjemnou relaxaci i bohaté sportovní vyžití v nově vybudovaném areálu. Disponuje zónou pro kondiční plavání (plavecký bazén velikosti 25 m x 16,7 m čítá 8 drah, dětský výukový bazén velikosti 12 m x 8 m, parní kabina), zónou pro zábavu (dětské brouzdaliště, zábavný bazén, výplavový bazén, tobogán X TUBE – nejdelší tobogán v ČR o délce 185,6 m a tobogán BLACK HOLE) i wellness zónou pro relaxaci (finská sauna, balnárium, turecká lázeň, bylinná lázeň, ochlazovací centrum, slaný whirpool). V letní sezónu je k dispozici i venkovní koupaliště.

SPORTOVNÍ VYŽITÍ

TENIS CENTRUM PINTERA KYJOV (7 km)
www.tcpkyjov.cz – Tenisové kurty doplnila nová nafukovací hala – disponuje třemi krytými antukovými kurty využitelnými mimo hlavní sezonu.

PAINTBALLPARK HODONÍN (13 km)
www.paintballpark.cz – Disponuje týmem profesionálů, který je díky svým dlouholetým zkušenostem s organizováním a zajišťováním paintballových akcí schopen připravit pro vás a vaše přátele, zaměstnance či obchodní partnery jakoukoliv tradiční i netradiční paintballovou hru nebo soutěž.

GOLFOVÉ HŘIŠTĚ JEZERA (28 km)
www.gcuh.cz – Na golfovém hřišti JEZERA v Ostrožské Nové Vsi se setkáte s četnými vodními překážkami. 9-ti jamkové hřiště, které bylo čerstvě znormováno v červenci roku 2009, leží na rovině s krásnou vyhlídkou na nedaleký hrad Buchlov. Mimo sezónu můžete využít nedalekého cvičného indooru.

MINIGOLF A TENIS UHERSKÉ HRADIŠTĚ (37 km)
www.minigolfuh.cz – Nově otevřené 18-ti jamkové hřiště v Uherském Hradišti je vhodné pro všechny věkové kategorie – blahodárně poslouží k zábavě, rodinné relaxaci i sportovnímu vyžití. Dráhy jsou umístněny v příjemném klidném přírodním prostředí a zhotoveny jsou z umělé trávy. Minigolf naleznete v areálu PTA Uherské Hradiště. V areálu jsou též k dispozici tři venkovní antukové tenisové dvorce, jež jsou přes zimu zakryty nafukovací halou.

LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO STUPAVA (30 km)
www.stupava.cz – Lyžařské středisko Stupava se nachází v Buchlovských horách v nadmořské výšce 350 - 450 m.n.m. Aktivně funguje od roku 2001, přepravní kapacita střediska je 2 500 osob za hodinu, délka hlavní osvětlené a pravidelně zasněžované sjezdovky je 500 m. Noční lyžování probíhá v sezónu denně do 20.30 hod.

Novinky

Telefonická rezervace

+420 777 722 595

Rezervace on-line